Další pomůcky

I4Control - zařízení pro ovládání počítače očima

I4Control - zařízení pro ovládání počítače očima

Kromě všech pomůcek nabízených v půjčovně lze v našem centru vyzkoušet také zařízení I4Control, které nám jeho tvůrci laskavě zapůjčili. Jde o zařízení, které umožňuje motoricky handicapovaným uživatelům ovládat prostřednictvím očních pohybů (případně pohybů hlavy) osobní počítač. Díky tomu, že plně nahrazuje běžnou počítačovou myš, nabízí svému uživateli jednoduchý způsob, jak prostřednictvím oka komunikovat s instalovanými aplikacemi. Více informací o zařízení zde .

Popis a obrázek použity ze stránek www.i4control.eu

iPad s komunikační aplikací Grid Player

iPad s komunikační aplikací Grid Player

Na iPadu (tablet s dotykovou obrazovkou) je nainstalována aplikace Grid Player s hlasovým výstupem (ke stažení na App store zdarma). Uživatel může komunikovat pomocí předpřipravených komunikačních tabulek s barevnými symboly. Vybrané slovo program vždy napíše na komunikační řádek a nahlas ho přečte. Lze u nás vyzkoušet.

Videoukázka.

Komunikace na iPadu pomocí klávesnice na obrazovce. Uživatel může psát na klávesnici, která je na tabletu (tedy dotýkat se jednotlivých písmen a skládat tak slovo), při psaní se nabízí predikce (když uživatel například začne psát slovo Dobrý den, již po napsání Do se mu v nabídce objeví slovo Dobrý). Může také vybírat z nabídky předem připravených vět (například Pozdravy, často používané fráze apod). Lze u nás vyzkoušet.

Blíže o programu Grid 2 a Grid Player zde.

Další aplikace pro tablety

K dispozici jsou i ukázky dalších komunikačních aplikací pro iPad, například Alexicom AAC, Yes/NO, Niki Talk, Go Talk NOW. apod.

Pro Android se dají použít například aplikace NikiTalk nebo JABtalk, bohužel jsou v angličtině. Je možno ale v nich vytvořit české komunikační mřížky. Více zde.

Integra Mouse

Integra Mouse

IntegraMouse je alternativní počítačová myš pro uživatele s těžkou poruchou
hybnosti.
Ukazatel myši se ovládá minimálním pohybem rtů snímaného malým joystickem. Tlačítka myši
jsou nahrazena vdechem a výdechem.

Kontakt: Spektra v.d.n., Zátišská 1914/1, Praha 4 143 00, tel.: 241 774 674, www.spektra.eu, info@spektra.eu

Lze sjednat i předvedení u nás.

Tobii PC Eye - ovládání PC očima

Tobii PC Eye - ovládání PC očima

PCEye lze použít s jakýmkoli tabletem, stolním počítačem či notebookem, které využívají
operační systém Windows.
Obrazovku tabletu nebo počítače ovládáte pohledem a pohybem očí. Akce provádíte setrváním pohledu
na jednom místě, zavřením očí, nebo spínačem. Není třeba mít nasazené žádné brýle, kamera je přímo v zařízení proti vám.

Kontakt: Spektra v.d.n., Zátišská 1914/1, Praha 4 143 00, tel.: 241 774 674, www.spektra.eu, info@spektra.eu. Lze sjednat i předvedení u nás.

Zkušenosti s ovládáním PCEye Go

Zkušenosti s ovládáním PCEye Go Oční komunikátor je zázrak. Dcera (dívka s Rettovým syndromem) jej dostala těsně po čtvrtých narozeninách. V době, kdy už dva roky nedokázala uchopit panenku, knížku nebo jinou ...
Více informací

Komunikační pas

Komunikační pasKomunikační pas obsahuje údaje, které člověk s těžkou poruchou komunikace může potřebovat při pobytu v nemocnici. Vhodný může být také pro cizince, kteří dostatečně nerozumí českému jazyku, ale potřebují sdělit o sobě důležité informace (lékaři, sestrám apod). Podpora pomocí symbolů je důležitá pro člověka, který má obtíže se čtením - pomohou mu snáze najít tu část, na kterou chce upozornit. Komunikační pas vznikl díky firmě Widgit (symboly) a organizaci 'Sarah Stancer A&E Sister (2009) Royal Berkshire NHS Foundation Trust' ve Velké Británii.

Komunikační pas ke stažení

K tiskuK tisku

K vyplnění v počítačiK vyplnění v počítači

SAAK - společnost pro augmentativní a alternativní komunikaci, o.p.s.
Login
SAAK - společnost pro augmentativní a alternativní komunikaci, o.p.s.

Created by © 2010/2011 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek webdesign