Login

GoTalk Now

GoTalk Now

GoTalk Now

GoTalk NOW je určen pro alternativní komunikaci prostřednictvím iPadu. Obsahuje nastavitelné rozvržení stránek, možnost pohybu ze stránky na stránku, možnost nahrání hlasu nebo užití syntetického text-to-speech hlasu do jednotlivých buněk a soubor obrázků, které lze využít pro tvorbu komunikačních stránek.
 
NOW nabízí tři styly komunikačních stránek: Standard, Expres a Scény. Ve standardních stránkách se akce přehraje při stisknutí buňky (to znamená např. stiskem tlačítka s obrázkem jablka se přehraje věta Já chci jablko).  V Expres stránkách se jednotlivá sdělení (nahrávka nebo syntetický hlas) seřadí do větného proužku a přehrají se jako věta po zmáčknutí proužku. Stránky Scény se budují kolem jedné fotografie či obrázku. Když vytvoříte neviditelná tlačítka nad lidmi a věcmi na fotografii, můžete jejich stiskem přehrávat řeč, hudbu nebo video (tedy například ve fotografii obchodu označit jednotlivé důležité pojmy - košík, pokladna, jídlo... a pomocí nahrávky je ozvučit). Kromě toho lze vytvořit Stránku s klávesnicí - na stránce bude pak viditelná klasická klávesnice z iPadu, proužek na psaní a okénka s návrhy slov při psaní. Všechny typy stránek lze kombinovat a propojovat do komunikační knihy. Komunikačních knih můžete vytvořit tolik, kolik chcete.

Go Talk Now je poměrně jednoduchá aplikace, vhodná pro začínající uživatele AAK na iPadu. Lze v ní vytvářet i rozsáhlejší komunikační tabulky. Komunikační stránky můžete upravovat přímo v iPadu (tedy přidávat fotografie, nahrávat řeč, hudbu, video). Není vhodná pro uživatele, kteří chtějí na iPadu používat především tabulku písmen, neobsahuje predikci (nápověda slov při psaní).

Na AppStore je možno stáhnout i GoTalk NOW FREE - tato zkušební verze obsahuje tři komunikační stránky, které si můžete upravit podle svých potřeb.

Cena:

Aplikace je možno zakoupit a stáhnout do iPadu přes AppStore.

GoTalk NOW FREE lze stáhnout zdarma. Po nainstalování aplikace zvolte možnost Prázdná komunikační tabulka (nikoliv Ukázkový obsah). Ukázkový obsah je v angličtině, lépe si tedy práci vyzkoušíte, když do prázdné tabulky dodáte rovnou svoje fotografie apod.

V aplikaci GoTalk NOW FREE dochází po aktualizaci na iOS 8 k chybě- nelze nahrát obrázky. Dle sdělení firmy nebudou již chybu opravovat, protože cca do konce roku 2014 se chystá nová verze pro vyzkoušení aplikace zdarma. V plné verzi aplikace GoTalk NOW zmíněná chyba není.

GoTalk NOW plná verze nyní cca 70 Euro. Aktuální informace o ceně zde.

Stáhněte si manuál pro úpravy v aplikaci

GoTalk NOW manuálGoTalk NOW manuál

Jak používají GoTalkNow ve speciální škole v Poděbradech? (Lenka Říhová, www.i-sen.cz)

Povídání o dárcíchPovídání o dárcích

stranka-objednani-do-spc-54 stranka-objednani-v-spc-54
 top-objednavky-online-11
 top-prihlasky-online-55


SPC pro děti a mládež
s vadami řeči s.r.o.
Jivenská 1066/7,
140 00 Praha 4
Telefon : +420 222 518 280
spcvadyreci@seznam.cz
Preferujeme emailový kontakt, telefony nemůžeme vždy vyřizovat
(vyšetřeování, návštěvy škol apod.)
Popis cesty zde
Kontakty na jednotlivé pracovníky

Speciálně pedagogické centrum pro děti a mládež s vadami řeči se zaměřením na augmentativní a alternativní komunikaci s.r.o.
Home SPC pro děti s vadami řeči

Created by © 2009/2011 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek webdesign