Login

Odklad školní docházky

Dle školského zákona je možný již jen jeden odklad školní docházky, protože dítě musí nastoupit školní docházku ve školním roce, ve kterém dosáhne osmi let, výjimky nejsou možné. Instituce dodatečného odkladu je primárně určena pro případy, kdy dítě bez odkladu nastoupí do školy a záhy se zjistí, že odklad potřebuje.

O udělení odkladu rozhoduje ředitel školy, na žádost rodičů a doporučení odborného lékaře a školského poradenského zařízení (pedagogicko-psychologická poradna nebo speciálně pedagogické centrum).

Obě školská poradenská zařízení (PPP i SPC) jsou dle zákona rovnocenná a rodiče si mohou vhodné poradenské zařízerní sami vybrat, neměli by být nikým nuceni navštívit jednu určitou poradnu nebo jedno určité centrum, pokud to z nějakého důvodu nechtějí. Speciálně pedagogická centra jsou ovšem většinou rozčleněna podle druhu zdravotního postižení (poruchy komunikace, tělesné, zrakové, sluchové, mentální postižení atd.), je tedy třeba vyhledat specializované SPC podle obtíží dítěte, vhodné je volit také zařízení, které je blízko bydliště. Poradny většinou pečují o děti, u nichž ještě diagnóza není jasná nebo u nichž se jedná o poruchy učení a chování.

stranka-objednani-do-spc-54 stranka-objednani-v-spc-54
 top-objednavky-online-11
 top-prihlasky-online-55


SPC pro děti a mládež
s vadami řeči s.r.o.
Jivenská 1066/7,
140 00 Praha 4
Telefon : +420 222 518 280
spcvadyreci@seznam.cz
Pokud vyšetřujeme nebo jsme v terénu (školy), může být obtížné se nám dovolat.
V takovém případě raději volte emailový kontakt (totéž během prázdnin).
Popis cesty zde
Kontakty na jednotlivé pracovníky

Speciálně pedagogické centrum pro děti a mládež s vadami řeči se zaměřením na augmentativní a alternativní komunikaci s.r.o.
Home SPC pro děti s vadami řeči

Created by © 2009/2011 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek webdesign