logotyp
Login

Aktuality

Komunikační tabulka pro nemocnici (zaměření na covid)

Obtíže se Symwriterem v roce 2021 (nezobrazují se symboly)

Pokud se vám v roce 2021 přestaly náhle při psaní objevovat symboly, používáte zastaralou verzi Symwriteru 1. Možná řešení:

1) Přejít na Symwriter 2 (upgrade je pro dosavadní uživatele ...
Více informací

Hygienická opatření v SPC k prevenci šíření COVID-19

Hygienická opatření v SPC  k prevenci šíření COVID-19 Vážení klienti,
abychom se vzájemně chránili před Covid 19, prosíme o dodržování těchto opatření:1) Věříme, že k nám přicházíte s tím, že Vy, dítě ani nikdo z Vašeho blízkého okolí nemá ...
Více informací

Aktualizace SymWriter a InPrint se symboly ke koronaviru

Aktualizace SymWriter a InPrint se symboly ke koronaviru
Aktualizace Symwriter a InPrint s novými symboly ke koronavirové epidemii a některými opravami jsou ke stažení zde. POZOR- aktualizace je pro Symwriter 2. Pokud ještě používáte Symwriter verze 1 a nechcete zatím zdarma přejít na Symwriter verze 2, nestahujte si ani zkušební verzi InPrint, jinak by se Symwriter 1 odinstaloval.

InPrint 3 a SymWriter 2 jsou tady!

Nová a vylepšená verze Symwriteru (Symwriter 2) a zbrusu nový program In Print 3 jsou nyní k dispozici. Více v položce Počítačové programy - v menu vlevo na liště.

Konference AAK v Táboře

Konference AAK v TábořeV prosinci 2019 se uskutečnilla 2. národní konference augmentativní a alternativní komunikace, která se konala v Táboře. Na jejím pořádání jsme spolupracovali s Asociací poskytovatelů sociálních služeb v ČR, jíž děkujeme za lví podíl na organizaci, a Centrem Kaňka Tábor. Zkušenosti s AAK jsme sdíleli po dva dny společně s polskou lektorkou Aldonou Mysakowskou Adamczyk a několika českými lektorkami, které s AAK pracují jak ve školství, tak v sociálních službách.

Stěhování

V prosinci 2016 jsme se přestěhovali do jiných prostor. Od ledna 2017 fungujeme na adrese Jivenská 7, Praha 4. Popis cesty zde.

Setkání o AAK

Setkání o AAK V prostorách našeho centra proběhla 21.8.15 neformální schůzka iniciovaná ISAAC BUILD subcomitee. Dorothy Fraser a Aldona Mysakowska Adamzcyk s námi sdílely myšlenky organizace ISAAC, která se ...
Více informací

Aplikace Widgit slovník

Aplikace Widgit slovníkVydány 3 nové aplikace pro iPad- Widgit slovník Zvířata, Supermarket a Doma. Více zde:

Publikace o AAK

Publikace o AAK

Vyšla v říjnu v nakladatelství  Portál, bližší informace zde. 

Vypsány termíny kurzů pro 1. pololetí školního roku 2014-15.

03.01. 2014

Tisk komunikačních tabulek v Grid 2

Tisk komunikačních tabulek v Grid 2

Věděli jste, že v programu Grid 2 lze tisknout komunikační tabulky obdobně jako v Boardmakeru? Více zde

Říjnová sleva na programy Petit

01.10. 2013

V říjnu je možno u nás nakoupit programy firmy Petit s 30 procentní slevou. Všechny ceny programů Petit, udané na našich stránkách, budou v říjnu o 30 procent nižší. 

Výuka komunikace podle metody PECS

19.09. 2013
Výuka komunikace podle metody PECS

Informace o možnostech individuálních hodin výuky dle metody PECS najdete na stránkách občanského sdružení SAAK

Prosba o spolupráci na výzkumném projektu VÝVOJ RANÉ GRAMOTNOSTI U DĚTÍ S VÝVOJOVOU DYSFÁZIÍ.

06.09. 2013
Prosba o spolupráci na výzkumném projektu VÝVOJ RANÉ GRAMOTNOSTI U DĚTÍ S VÝVOJOVOU DYSFÁZIÍ. Pedagogická fakulta Univerzity Karlovy připravuje unikátní studii, jak se děti s vývojovou dysfázií učí číst a psát během prvního roku a půl školní docházky. Hledáme děti s vývojovou dysfázií, ...
Více informací

Pomůcky pro výuku a logopedii

29.07. 2013
Pomůcky pro výuku a logopedii

Na našich stránkách přibyla možnost zakoupení některých pomůcek pro výuku i logopedii. Nabídku budeme postupně rozšiřovat.

Aktualizace Go Talk Now

29.07. 2013
Aktualizace Go Talk Now

Od 26.7. je dostupná nová aktualizace komunikační aplikace GoTalk Now. Nově lze např. kopírovat stránky z jedné komunikační knihy do jiné, zrychlila se práce s aplikací (zvláště u velkých knih), nově je možno vytvořit stránku jen s klávesnicí pro psaní textu s predikcí, automaticky se zalamuje delší text na tlačítku a další. Při aktualizaci je třeba si znovu stáhnout zakoupené a instalované syntetické hlasy! Vše nadále plně v češtině.

Možnost získání dotace na logopedické pomůcky pro MŠ a přípravné třídy s uzávěrkou 17.6.13

Možnost získání dotace na logopedické pomůcky pro MŠ a přípravné třídy s uzávěrkou 17.6.13 MŠMT vyhlásilo dotační program na podporu logopedické prevence, žádat mohou mateřské školy či základní školy, které zřizují přípravné třídy ZŠ. Žádat lze o finance na podporu vzdělávání ...
Více informací

Setkání rodičů dětí s vývojovou dysfázií

sobota 25.5.2013 
Přihlášky do 15.5. 2013 na adresu vyvojovadysfazie@centrum. cz - místo a čas budou upřesněny dle počtu přihlášených účastníků. 

Nová verze aplikace Grid Player

Nová verze aplikace Grid Player Nová verze Grid Playeru přináší několik změn: Talking Photographs (Mluvící fotografie) Přidána je nová sada mřížek - složená z fotografií. Pokud jste již uživatelem Grid Playeru, stačí po ...
Více informací

VozejkMap - Databáze bezbariérových míst

VozejkMap - Databáze bezbariérových míst

Odkaz na aplikace pro chytré telefony  (iPhone i Android), které mapují bezbariérová místa nejen v ČR. Své zkušenosti mohou vkládat i sami uživatelé.

Nový online instalátor pro Grid 2

Nový online instalátor pro Grid 2 Grid 2 lze nyní stáhnout rovnou z Internetu zde! Kliknutím na ikonu programu se spustí instalátor, který nainstaluje program do vašeho počítače. ...
Více informací

GoTalk Now v češtině

GoTalk Now v češtině Ve spolupráci s firmou Attainment company jsme pro Vás připravili českou lokalizaci komunikační aplikace GoTalk Now. Právě dnes vyšla na AppStore. Prozatím není k dispozici česká verze symbolů ...
Více informací

Pozvání na konferenci

9. Středo- a východoevropská konference o augmentativní a alternativní komunikaci se koná letos v Kyjevě. Bližší informace jsou zde.

 

Kam na školu

14.12. 2012

Zajímavý web o hledání profesní dráhy, i pro žáky se speciálními vzdělávacími potřebami

Metodika práce asistenta pedagoga

Metodika práce asistenta pedagoga Na stránkách Univerzity Palackého Olomouc přibyla metodika práce asistenta pedagoga s žákem s narušenou komunikační schopností. Jde o součást projektu Inovace činnosti SPC při posuzování speciálních ...
Více informací

Film Dar dyslexie

06.11. 2012

Zajímavý film o dyslexii a jiných dysporuchách, podívat se lze zde. Je i o tom, že děti s dysporuchami mohou být také v životě úspěšné. Je trochu dlouhý, ale může dodat sílu, i když dysporuchy člověk zrovna za dar nepovažuje.

Upgrade na iOS 6 a problémy s Grid Playerem

05.10. 2012

Některým uživatelům Grid Player začal padat po upgradu iPadu na iOS 6. Na App Store je k dispozici nová verze Grid Player, stačí tedy aktualizovat.

Metodika práce se žákem s narušenou komunikační schopností

03.10. 2012
Metodika práce se žákem s narušenou komunikační schopností Zajímavá metodika pro učitele je ke stažení zde , jde o součást projektu Inovace činnosti SPC při posuzování speciálních vzdělávacích potřeb dětí a žáků se zdrav. postižením, který zastřešuje ...
Více informací

Zkušenosti s aplikací Grid Player

11.09. 2012

Ve složce Počítačové programy/Grid Player přibyly zkušenosti s užíváním aplikace Grid Player (případně Grid 2).

Aktualizována položka menu Zařazování dětí do škol

22.08. 2012

Setkání rodičů dětí s vývojovou dysfázií

Předběžný program:

PhDr. Magdalena Nováková – Rizika socioemočního vývoje dětí s dysfázií
Petra Jindrová – Zkušenosti matky dítěte s vývojovou dysfázií
Mgr. Marika ...
Více informací

Přidán jednoduchý manuál pro úpravu mřížek v programu Grid 2.

Přidán jednoduchý manuál pro úpravu mřížek v programu Grid 2.Pro ty, kdo mají zakoupený program Grid 2 nebo si stáhli zkušební verzi a chtějí zkusit upravovat mřížky podle svých potřeb, je připraven tento manuál Krok za krokem . Naučíte se v něm například, jak vkládat do buněk fotografie z Internetu nebo z počítače, jak měnit text, jak vytvářet propojovací buňky.

Manuál pro Grid Player

Manuál pro Grid PlayerKe stažení je český manuál pro Grid Player - může sloužit také uživatelům programu Grid 2 - popis, jak stáhnout upravené mřížky z PC do iPad.

Komunikační pas

Komunikační pasKomunikační pas pro případ úrazu a nouze - určen pro lidi s těžkými poruchami komunikace, kteří potřebují o sobě sdělit důležité údaje lékařům či sestrám. Mohou ho využít také cizinci, kteří nemají dostatečnou znalost českého jazyka. Ke stažení na stránkách o.s. SAAK .

Vydán Grid Player pro iPad a iPhone! Najdete na AppStore, zdarma.

Vydán Grid Player pro iPad a iPhone! Najdete na AppStore, zdarma. Grid Player je aplikace pro alternativní a augmentativní komunikaci (AAK) vytvořená na pomoc lidem, kteří nemohou mluvit nebo jejichž řeč není dostatečně srozumitelná pro komunikaci. Věty, které ...
Více informací

Pro uživatele programu Grid 2

Pro uživatele programu Grid 2Na stránce Online mřížky najdete 3 nové, poměrně rozsáhlé sady mřížek pro užití v programu Grid 2 v češtině. Je to Symbol Talker A a B (ve složce Komunikace pomocí symbolů) a Text Talker (ve složce Komunikace pomocí textu).

Najdete nás na Facebooku

Nově nás můžete kontaktovat také přes Facebook .

Jak využívají program Symwriter ve škole Na rovině

Jak využívají program Symwriter ve škole Na roviněZe školy Na rovině jsme dostali hezký popis využití programu pro výuku. Více zde .

Darujeme klávesnice s krytem

Darujeme klávesnice s krytem

Darujeme dvě starší PS2 klávesnice s plexisklovým krytem s otvory pro jednotlivé klávesy.

Online mřížky - pro uživatele programu Grid 2

Online mřížky - pro uživatele programu Grid 2Ti, kdo mají zakoupen program Grid 2 , mohou využít nyní i v češtině stránky Online mřížky zřízené firmou Sensory Software. Na nich je možno stahovat různé mřížky vytvořené uživateli po celém světě. Mřížky jsou většinou v angličtině, ale jejich přeložení přímo v programu v režimu úprav je většinou snadnější než vytváření mřížek nových. Zároveň je možno mřížky na stránky umisťovat.

Nový program CIT reader

Program je zařazen do nabídky v záložce Počítačové programy.

V záložce Odkazy přibyl kontakt na firmu ITAAC, prodejce komunikačních pomůcek s hlasovým výstupem a příslušenství k počítači.
Od 1.9.2008 lze u nás po předchozím objednání vyzkoušet vedle dalších pomůcek  prototyp zařízení pro ovládání počítače pohybem očí I4Control (projekt Marcely Fejtové a kol.). Bližší informace o zařízení na http://www.i4control.eu/.

V prodeji česká lokalizace britského programu Grid 2

Grid 2 umožňuje lidem, kteří v důsledku zdravotního postižení nekomunikují mluvenou řečí vůbec nebo ve velmi omezené míře, použít počítač jako pomůcku s hlasovým výstupem a užívat pro ...
Více informací
Objednávky - online
stranka-objednani-do-spc-54 stranka-objednani-v-spc-54
Objednávky - online
 top-objednavky-online-11
Přihlášky - online
 top-prihlasky-online-55

SPC pro děti a mládež
s vadami řeči s.r.o.
Jivenská 1066/7,
140 00 Praha 4
Telefon : +420 222 518 280
spcvadyreci@seznam.cz
Preferujeme emailový kontakt, telefony nemůžeme vždy vyřizovat
(vyšetřování, návštěvy škol apod.)
Popis cesty zde
Kontakty na jednotlivé pracovníky

Facebook SPC alternativnikomunikace.cz
Speciálně pedagogické centrum pro děti a mládež s vadami řeči se zaměřením na augmentativní a alternativní komunikaci s.r.o.

Prohlášení o přístupnosti internetových stránek a mobilních aplikací ve formátu pdf se otevře v novém okně.
Home SPC pro děti s vadami řeči

Created by © 2009 - 2020 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek webdesign